LV / EN / RU
GALERIJA

2024. gada VASARAS SKOLAS SEMINĀRS

11.05.2024.

Paldies, kolēģi, par atsaucību un piedalīšanos 11.maija seminārā un biedrības kopsapulcē! Paldies Ulriham Gvinneram (Vācija) par dalīšanos pieredzē darbā ar genogrammas pielietojumu smilšu spēlē, un dalībniekiem par daudzveidīgiem jautājumiem un bagātinošām diskusijām.

Pilna diena ar atkalredzēšanās un satikšanās prieku, kopīgām sarunām par genogrammu smiltīs un ne tikai, gardām uzkodām, pašdarinātām miniatūru figūriņām, ceriņu smaržu ... un iedvesmu turpmākam darbam.
2023. gada VASARAS SKOLAS SEMINĀRS

26.08.2023.

Augusta izskaņā biedrība biedriem un interesentiem bija iespēja papildināt zināšanas un pieredzi Vasaras skolas seminārā, piedaloties B.Meltzera (izraēla) seminārā, kas bagātināja ikkatru dalībnieku. Tā bija unikāla iespēja un neaizmirstams pārdzīvojums, skolotājam un lektoram B.Meltzeram daloties ar terapeitiskās pieredzes stāstiem, savu pieeju, radot klātesamības sajūtu dvēseles dziedināšanas procesā. Pēc semināra paliek atmiņā B.Meltzera harizmātiskā personība un siltā, personiskā attieksme pret semināra dalībniekiem. Daži fotomirkļi no Vasaras skolas semināra:2023. gada LSSTB PAVASARA SEMINĀRS

13.05.2023.

Vera Ščerbakova, SST pārstāve Starptautiskajā Smilšu spēles biedrībā (ISST – International Society of Sandplay Therapy) šī gada Pavasara seminārā pastāstīja par ISST aktualitātēm. Semināra gaitā Vera Ščerbakova un Lelde Kāpiņa dalījās savā pieredzē par dalību ISST 26. kongresā „Kad austrumi tiekas ar rietumiem: pagātne, tagadne un nākotne" (When East Meets West: Past, Present and Future). Semināra noslēgumā uzstājās psihoterapeits Māris Siliņš, daloties personiskā terapeitiskā pieredzē, stāstot par transcendento funkciju un tās lomu terapijas procesā, ne pirmo reizi mūs dziļi uzrunājot gan profesionāli, gan emocionāli.LSSTB Vasaras skola – radošās darbnīcas

26.08.2022.

22022.gada augusta izskaņā notika ikgadējā biedrības Vasaras skola, šoreiz – kopīga radoša darbošanās trijās darbnīcās, dažādās tehnikās veidojot figūriņas smilšu spēlei, kuras turpmāk taps par dziedinošiem simboliem smilšu spēles procesā. Saulains laiks, brīnumaina vieta viesu namā “Ružciems” Pūres tuvumā, nesteidzīgs, bet aizraujošs radošais process un kopā būšanas prieks – to bija skaisti piedzīvot un gribētos vēl pakavēties šajās emocijās.

Līga Rāviņa atklāj Vasaras skolu un ieliek mandalas centru.
Kopīga mandalas veidošana. Daba, klātbūtne, simboli un mazliet maģijas...

Darbnīcas vadīja:
Olga Skvorcova - veidojām un cepām maizi no polimērmāla.
Iveta Jermolājeva – veidojām no polimērmāla putnus, zivis, uguni, atslēgas u.c. figūras.
Marika Munda – veidojām brīnumkokus no stieplītēm, mirdzošām lapām un ģipša.

Paldies par vasarīgi relaksēto un saulaino atmosfēru un kopā būšanas prieku!


LSSTB pavasara semināru


22.04.2022.


22.04.2022. notika ikgadējais biedrības organizētais pavasara seminārs, kurā uzstājās Līga Rāviņa un Guna Berga, veidojot ieskatu par apjomīgu un dziļu darbu ar traumu pārstrādi smilšu spēlē.


LSSTB Vasaras skola.


2021.gada 28.augusts


2021.gada 28.augustā attālināti, ZOOM platformā norisinājās ikgadējā biedrības organizētā Vasaras skola. Šogad Vasaras skolā viesojās lektori no Itālijas: Karlo Paolo Rufino un Elvīra Valente.

Karlo Paolo Rufino - analītiķu treneris K.G.Junga institūtā Cīrihē, Starptautiskās analītiskās psiholoģijas asociācijas (IAAP) biedrs, skolotājs Itālijas smilšu spēles terapijas biedrībā (AISPT) un Starptautiskajā smilšu spēles terapijas biedrībā (ISST), kā arī ISST viceprezidents Eiropas, Āfrikas un tuvo Austrumu valstu zonās - dalījās pieredzē par smilšu spēles terapiju, ceļu uz ISST un darbošanos tajā, kā arī prezentēja dziļu teorētisko materiālu par simbolismu smilšu spēles terapijā. Karlo Paolo Rufino - analītiķu treneris K.G.Junga institūtā Cīrihē, Starptautiskās analītiskās psiholoģijas asociācijas (IAAP) biedrs, skolotājs Itālijas smilšu spēles terapijas biedrībā (AISPT) un Starptautiskajā smilšu spēles terapijas biedrībā (ISST), kā arī ISST viceprezidents Eiropas, Āfrikas un tuvo Austrumu valstu zonās - dalījās pieredzē par smilšu spēles terapiju, ceļu uz ISST un darbošanos tajā, kā arī prezentēja dziļu teorētisko materiālu par simbolismu smilšu spēles terapijā.
Elvīra Valente – psiholoģe un psihoterapeite, analītiķu trenere K.G.Junga institūtā Cīrihē, Starptautiskās analītiskās psiholoģijas asociācijas (IAAP) biedre, skolotāja Itālijas smilšu spēles terapijas biedrībā (AISPT) un Starptautiskajā smilšu spēles terapijas biedrībā (ISST) - savā prezentācijā skaidroja Junga koncepta par Patību un tās simboliem pielietojumu smilšu spēles terapijā.


A.Seitz seminārs


Junga teorijas pamati smilšu spēles terapijā

11.-12.06.2021.


Seminārs norisinājās tiešsaistes vidē, jaunā, neierastā platformā. Lektore A.Seitz dalījās savās zināšanās un praktiskajā pieredzē, un semināra dalībnieki guva daudz vērtīgu atziņu. Jaunā tiešsaistes pieredze, iespējams, lika semināra dalībniekiem izkāpt mazliet ārpus komforta zonas, tomēr tā bija lieliska iespēja satikties smilšu spēles praktiķu vidē ar jaunu skatījumu uz kopābūšanas iespējām.


Atvadu vārdi baronesei Gotlindei Tannei fon Keizerlinkai

(Gotlinde Tanne Baronin von Keyserlingk)

2020. gada 2. oktobrī 88 gadu vecumā mūžībā aizgāja ģimenes un smilšu spēles psihoterapeite un apmācīttiesīgā skolotāja, Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrības līdzdibinātāja un goda biedre Linde fon Keizerlinka.

Linde piedzima 1932. gada 8. maijā Berlīnē Lihterfeldē barona Albrehta fon Keizerlinka (Albrecht Baron von Keyserlingk) un baroneses Elizabetes Annas fon Buses (Elisabeth Anna von Busse) ģimenē. Lindei bija vecāks brālis un vēl pieci pusbrāļi no tēva otrajām laulībām. Savu agrīno bērnību Linde pavadīja Angolā, līdz 1945. gadam ģimene dzīvoja Silēzijā un tad emigrēja uz Korsiku. Taču Linde atgriezās Vācijā, dzīvoja audžuģimenē, pabeidza skolu Štutgartē, studēja grafiku, mākslu, amatniecību un mākslas vēsturi Štutgartes Tēlotājmākslas akadēmijā, publicēja dokumentālu darbu 6 sējumos par jaunajiem māksliniekiem, kuri krita Pirmajā pasaules karā.

1953. gadā Linde apprecējās ar ārstu Dr. med. Andreasu Tilmanu (Andreas Thylmann) un viņiem piedzima seši bērni, pieci dēli un meita. Linde turpināja mācīties, studēja žurnālistiku Hamburgā un uz pusslodzi strādāja radiostacijā “Nord-West”.

Lindei interesēja humānistiskā psiholoģija un ģimenes psihoterapija, un 1975. gadā viņa devās uz ASV, kur studēja Kalifornijas Dominikānas universitātē, savukārt Mākslas terapijas centrā un K. G. Junga institūtā pabeidza Džeimsa Hilmana (James Hillman) vadīto kursu „Darbs ar sapņiem” un pie Doras Kalfas (Dora Kalff) „Smilšu spēles terapijas” kursu.

No 1979. gada līdz 1997. gadam Linde strādāja par ģimenes un pāru psihoterapeiti Psihoterapijas centrā Štutgartē un vienlaikus turpināja smilšu spēles terapijas studijas Cīrihē (Šveicē) pie Doras Kalfas. Linde mācījās arī Itālijā pie “Milānas skolas” pārstāvjiem Luidži Boskolo (Luigi Boscolo) un Džanfranko Čekina (Gianfranco Cecchin).

1982. gadā Linde apprecējās otro reizi ar radioteātra režisoru Hartmutu Kirsti (Hartmut Kirste von Keyserlingk), un viņi adoptēja un uzaudzināja meitenīti Mariju no Tongas (Okeānijas monarhija).

Tiklīdz Latvija atguva savu valstisko neatkarību, Linde devās uz Kurzemi, kur viņas dzimta dzīvoja vairāk nekā 700 gadus, uz Vecpili, kur ir viņas tēva mājas un senču atdusas vieta Dižlāņu Elku Kalnā. No 1993. gada Liepājas rajona Grobiņas pagastā Linde vadīja ģimenes psihoterapijas atbalsta grupu 30 lauku sievietēm.

1994. gadā sadarbībā ar Latvijas Ģimenes centru, Latvijas Universitātes Tālākizglītības centru un Osnabrikas universitāti (Vācija) Linde uzsāka mācīt sistēmisko ģimenes psihoterapiju pirmajiem 20 interesentiem. Izglītība aptvēra divas pakāpes un ilga 6 gadus. Lindei tas bija solis ceļā uz izlīgumu starp abām tautām.

2005. gadā Linde bija viena no Smilšu spēles terapijas centra dibinātājām Rīgā, kurā sistēmiskajiem ģimenes psihoterapeitiem mācīja izmantot smilšu spēles terapijas metodi darbā ar bērniem un ģimenēm.

2007. gadā Linde un Hartmuts pārcēlās no Štutgartes uz Apfelšteteni Švābu Albā Bādenē-Virtembergā, izveidoja Smilšu spēles terapijas apmācības centru savā mājā, kas kļuva par pulcēšanās vietu daudziem speciālistiem no dažādām pasaules valstīm.

Ar Lindes svētību 2009. gada 8. maijā Rīgā tika nodibināts Lindes fon Keizerlinkas vārdā nosauktais Smilšu spēles terapijas institūts, kas īsteno viņas izstrādāto Smilšu spēles tālākizglītības programmu “Smilšu spēles bilžu valoda” Latvijā.

Linde fon Keizerlinka bija arī Vācijas Rakstnieku savienības (BDS) biedre. Viņa ir vairāku rakstu un 27 grāmatu autore, no kurām četras ir tulkotas latviešu un piecas poļu valodā.

Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrība izsaka visdziļāko līdzjūtību Lindes fon Keizerlinkas ģimenei – dzīvesbiedram Hartmutam, bērniem, mazbērniem, tuviniekiem, kolēģiem un draugiem.

Atvadīšanās no Lindes fon Keizerlinkas notika 2020. gada 9. oktobrī ģimenes lokā.11. LSSTB Vasaras Skola

2020.gada 28.augusts
Jūrmalas pilsētas muzejs

2020.gada 28.augustā Jūrmalas pilsētas muzejā norisinājās ikgadējā biedrības organizētā Vasaras skola, šogad – jau vienpadsmito gadu. Semināra ietvaros – gan atkalredzēšanās prieks, gan sarunas un dalīšanās pieredzē par darbu ar smilšu spēles terapijas metodi, ņemot vērā Covid vīrusa radītās izmaiņas mūsu ikdienā, darba specifiku un pielāgojumus pie mums un pasaulē; gan arī kopīga A.Tarkovska filmas „Upurēšana” skatīšanās... un diskusijas ārsta – psihoterapeita Māra Siliņa vadībā.

Šī bija pozitīvi uzlādējoša tikšanās savstarpējam atbalstam un iedvesmai, lielisks vasaras noslēgums un sākums jaunam darba cēlienam. Paldies visiem dalībniekiem par kopā būšanu!


24.08.2019. LSSTB Vasaras skolas seminārs


LSST valdes priekšsēdētāja Vera Ščerbakova atklāj semināru un sveic dalībniekus Jūrmalas Pilsētas muzeja telpās. Maijas Bisenieces prezentācija “Atmiņu pēdas smiltīs”

Ivetas Pļaviņas prezentācija “Personības daļu izpratne sistēmiskajā skatījumā” Vitas Kirilovas prezentācija “Theraplay (terapeitisko spēļu) metodes elementu kombinēšana ar smilšu spēles terapiju darbā ar bērniem” Semināra dalībnieki bauda atkalsatikšanās prieku:


Monikas Heinzeles - Jungeres seminārs "Ieraksts smiltīs: ... Mēs mīlam sev līdzīgo, un saprotam vēja rakstīto smiltīs"
Lindes Fon Keizerlinkas Smilšu spēles institūta 10 gadu jubilejas svinības.Ulriha Gundermana (Vācija) seminārs "Haoss un Kārtība: Radošie procesi Smilšu spēlē. Pārnese pretpārnese Smilšu spēles terapijā."

2019.gada 22.februāris
Eduarda Smiļģa Teātra muzejs


Ulrihs Gundermans dzimis 1955. gadā Minhenē, kļuva par pedagogu 1980. gadā, 15 gadus strādāja par pedagogu, tostarp kā vadītājs 6-12 gadus vecu bērnu mājā un bērnu psihiatriskajā klīnikā, pabeidza trīs gadu apmācības kursu Geštaltterapijā un K.G. Junga institūtā Cīrihē. 1998. gadā bērnu analītiķa diploms; 1999. gadā psihoterapeita licence; kopš 1999. gada privātā prakse Kiršartenā, Vācijā, ar uzsvaru uz smilšu spēli, strādājot ar bērniem, kas cieš no trauksmes vai kompulsīviem traucējumiem. DGAP, IAAP, DGST, ISST biedrs, lektors un supervizors K.G.Junga institūtā Štutgartē (Vācija) ar uzsvaru uz spēli, pasakām, rituāliem, arhetipiem; no 2012. līdz 2014. gadam valdes loceklis Štutgartes K.G. Junga institūtā un līdz 2018. gada maijam Freiburgas K.G. Junga biedrības priekšsēdētājs.


Radīšana pārveido zemi par vietu, kur var dzīvot cilvēki. Marija Luīze fon Franca saprot šos mītus kā zemapziņā esošu procesu simbolizāciju, kas raksturo mūsu uztveres izcelsmi.

Radīšanai nepieciešams sadalīt pirmatnējo vienotību pretstatos, nepieciešams „sadalīt pasaules vecākus”, bet šiem pretstatiem ir jāpaliek savienotiem. Starp viņiem paceļas cilvēces „brīnišķīgie pakalni”.
Smilšu spēle ļauj no jauna radīt pasauli, līdzīgi kā dziedniecisos nolūkos to dara „primitīvās kultūrās" (Eliade): tā piedāvā iespēju atjaunot saikni ar mūsu izcelsmi un ļauj pārveidot garīgās pasaules iedvesmu materiālās pasaules formā, bet tā mums ļauj arī uztvert ķermeņa impulsus un tos paust.

Smilšu spēlē haotiskas bildes bieži vien attēlo nestrukturētu psihes enerģiju. Ja bildes kļūst strukturētākas, tas ir saistīts ar jēgas sajušanu un Ego ass nostiprināšanos.

Ievadā būs šī temata pamatojums ar radīšanas mītiem un to interpretāciju, sekojot Marijas Luīzes fon Francas, Karla Gustava Junga un Erika Neumana idejām. Turpinājumā šo tematu ilustrēs gadījuma izpēte par 6 gadus vecu zēnu, kurš cieta no kompulsīviem traucējumiem.


Terapeitiskās attiecības ir būtisks smilšu spēles terapijas faktors, tas bija viens no svarīgākajiem Doras Kalfas atklājumiem, pretstatā Margretai Lovenfeldai. „Brīvā un aizsargātā telpa” pamatā veidojas attiecībās un atgādina par agrīnajām mātes un bērna attiecībām; un terapeits ir daļa no tā, kā teica K.G. Jungs. Mehānismi terapeitiskajās attiecībās tiek aplūkoti, pamatojoties uz Junga Quaternio un D.Vinnikota domām. Šie mehānismi tiek pielietoti īpašā smilšu spēles terapijas situācijā. K. Bradveja to nosauca par “kopīgu pārnesi” (ko-transference). Tiks parādīti piemēri, kā šīs jūtas var izpausties, un tematu ilustrēs 39 gadus vecas sievietes gadījuma izpēte.

Seminārs izraisīja lielu interesi – dalībnieku skaits gandrīz sasniedza 70. Noslēgumā Ulrihs Gundermans katram pasniedza LSST biedrības apliecību par dalību.Latvijas smilšu spēles terapijas biedrības 10 gadu jubilejas seminārs

2018.gada 10.novembrī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Rīgā E.Smiļģa ielā 37/39

1.daļa „Smilšu spēles terapijas metodes pielietojums ģimenes un pāru terapijā”: Maija Biseniece, sertificēta un apmācīttiesīga sistēmiskā ģimenes psihoterapeite, sertificēta smilšu spēles terapeite (ISST), apmācīttiesīga smilšu spēles terapeite (ISST), sistēmiskā supervizore un Iveta Pļaviņa, sertificēta un apmācīttiesīga sistēmiskā ģimenes psihoterapeite, sertificēta smilšu spēles terapeite (ISST) un apmācīttiesīga smilšu spēles terapeite (ISST), sistēmiskā supervizore


2.daļa „Smilšu spēles terapija un Junga analītiskā psiholoģija”: Guna Berga, klīniskā psiholoģe, Junga analītiskā psihoterapeite, apmācīttiesīga smilšu spēles terapeite (DGST), sertificēta smilšu spēles terapeite (ISST).Lindes fon Keizerlinkas un Hartmuta Kirstes sveicieni jubilejā ar 2008.gadā izveidotas filmas fragmentu. Lailas Cekules komentāri latviešu valodā.

LSST prezidente Vera Ščerbakova, Junga analītiķe, sertificēta smilšu spēles terapeite (ISST), apmācīttiesīga smilšu spēles terapeite (ISST) un Guna Berga par LSST dibināšanu un mērķiem. 2008.gada novembrī 2007.gada izlaiduma kursa absolventi kopā ar Lindi fon Keizerlinku un Hartmutu Kirsti sanāca šajā zālē un kopīgi pieņēma lēmumu par Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrības dibināšanu. Tika izvēlēti 5 dibinātājbiedri: Ieva Bite, Vita Kārkliņa, Māris Siliņš, Guna Berga un Vera Ščerbakova, kuri veica visus biedrības reģistrēšanas darbus pirmās LSST biedrības prezidentes Ievas Bites vadībā. 2017.gada 29.aprīlī LSST ārkārtas pilnsapulce, arī šajās pašās telpās, pieņēma lēmumu par LSST ceļu uz iestāšanos ISST. 2017.gada jūlijā 24. ISST kongresā Havaju salās Latvijas biedrība tika uzņemta šajā starptautiskajā biedrībā.

LSST valdes locekles Guna Čače un Aivita Kauliņa apsveic LSST Starptautiskās asociācijas (ISST) biedres Līgu Rāviņu, Vitu Kārkliņu, Ivetu Pļaviņu, Maiju Bisenieci, Gunu Bergu un Veru Ščerbakovu ar LSST Goda biedra statusa iegūšanu.
Apsveikums no Lindes fon Keizerlinkas
Apsveikums no ISST prezidenta Aleksandra Esterhaizena
Apsveikums no Ārijas Servutas, ilggadēja Lindes fon Keizerlinkas un citu vieslektoru tulka, kurai par nopelniem LSST labā piešķirts LSST Goda biedres statuss.

Apsveikums no Latvijas Skolu psihologu asociācijas, sveic LSST valdes locekle Sanita Mende


Apsveikums no Latvijas sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrības, sveic LSĢPB valdes priekšsēdētāja Egita Gritāne
Vasaras skolas seminārs 2018. gada augustā

Jau septīto vasaru aicinām visus uz ikgadējo Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrības Vasaras skolas semināru. Turpināsim semināru no cikla "Smilšu spēles terapija: kopīgais dažādībā", ko aizsāka Ulrika Hinča (Vācija). Šoreiz mūsu speciālisti un vieslektore stāstīja un rādīja, kā smilšu spēles terapijas metode iekļaujas Mākslas terapijā un Psihoanalītiskajā psihoterapijā. Semināra laikā notika arī biedrības pilnsapulce, kuras laikā kopā lemām par labojumiem Sertifikācijas nolikumā.

Semināra programma:
 1. Smilšu spēles terapija mākslas terapeitu praksē.
  1. "Mandala smilšu spēles terapijā" (Referāta kopsavilkums) - Alla Šelgunova (Kaļiņingrada). Sīkāk
  2. "Simbolu valoda mākslas terapijā un smilšu terapijā" - Dace Visnola. Sīkāk
 2. Smilšu spēles terapijas metode psihoanalīzē.
  1. "Robežu un pārneses problēmas smilšu spēles terapijā" - Ilva Dandzberga. Sīkāk
 3. LSST biedru kopsapulce.
Dr. med. Ulrikes Hinšes (Ulrike Hinsch) seminārs un LSST pilnsapulce: "Daudzveidība vienveidības vietā. Vai vienota daudzveidība?". Smilšu spēles terapija un citas metodes.

Rīga, 2018. gada 17. februārī

Referāta kopsavilkumsRuth Noel Herman seminārs 2018. gada 27. janvārī2017. gada augustā norisinājās LSST kārtējais, septītais, Vasaras skolas seminārs

Vasaras skolas tēma: LATVIJA KĀ ISST NACIONĀLĀ BIEDRĪBĀ
TILTS NO INDIVĪDA INDIVIDUĀLA INDIVIDUĀCIJAS CEĻOJUMA UZ KOLEKTĪVO

Dr. Alexander Esterhuyzen, ISST prezidents, Honkonga

Lai kļūtu par unikālu personību, man ir jāatzīst un jāpieņem arī mana solidaritāte ar citiem. Individuācija pēc definīcijas nevar notikt izolācijā. Tā paredz citu esamību un pieprasa to. Tātad, lai arī Jungs un citi ar dažiem pamatojumiem varēja nolādēt institucionālās jeb kolektīvās dzīves novienādojošo efektu, tas joprojām ir un paliek nepieciešamais konteksts jeb nosacījums individuācijas procesam. Mums mūsu organizācija nodrošina ''trauku'' mūsu metodei, vienkārši smilšu kasti. Smilšu spēles materiāli un terapeitiskais ietvars nodrošina ''trauku/konteineru'' individuālam klientam.
Izaicinājums dalībniekiem: kur jūs redzat sevi kolektīvā kontekstā?

LSST kārtējais, septitais, Vasaras skolas semināras pēc tradīcijas notika viesmīlīgas Jūrmalas Pilsētas muzeja telpās. Atklājot semināru Vera Ščerbakova sveica dalībniekus ne tikai kā LSST biedrus, bet kā Naciolālas ISST biedrības biedrus un pastāstīja par 24.ISST kongresa norisi un svarīgu vēsturisku notikumu - Latvijas biedrības (LSST) pieņemšanu Starptautiskajā biedrībā (ISST).2017.gada 19-13. jūlijs - ISST kongress Havajsalās

DESTRUCTION AND CREATION IN THE FERTILE FIELDS OF SANDPLAY
July 19-23, 2017
Kailua-Kona, Hawai’i

Sestdienā, 22.jūlijā, ISST Ģenerālās Asamblējas laikā laikā, Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrība tika pieņemta Internacionālā Smilšu spēles terapijas biedrībā kā Nacionālā biedrība. Svinīgs un nozīmīgs notikums Latvijas Smilšu spēles terapijas vēsturē. Verai Ščerbakovai tika gods Latvijas kolēģu vārdā sveikt kolēģus no visas pasaules un lūgt Vācijas smilšu spēles biedrības (DGST) kolēģus aiznest visu Latvijas smilšu spēles terapijas praktizētāju un terapeitu pateicību mūsu skolotājai Lindei fon Keizerlinkai, kuras ilggadējs darbs Latvijā beidzot vainagojas ar panākumiem - Latvijas Nacionāla biedrība kļuva par daļu no ISST – biedrības, kuru nodibināja metodes pamatlicēja Dora Kalfa.Monikas Heinzel-Junger seminārs “Smilšu spēles terapija darbā ar bērniem un veciem cilvēkiem” 2017. gada 29. aprīlī15. vācu valodā runājošo zemju smilšu spēles terapijas konference Johannesstift, Berlīnē, Špandau 2016. gada 21.–23. oktobrī

2016.gada oktobrī vairāki Latvijas Smilšu spēles terapijas biedrības pārstāvji apmēklēja un uzstājas kārtējā 15. vācu valodā runājošo zemju smilšu spēles terapijas konferencē par tēmu: Zeme - dzīves telpa un simbols.

Sestdienā, 22.10.2016
14.30 – 16.00, Līga Rāviņa un Vita Kārkliņa paralēlas darba grupās prezentēja smilšu spēles terapijas gadījumu „Caur iztēles pasauli uz dzīves iespējām“.
8-gadīgas meitenes īpašā spēja radīt ģimenei jaunu turpinājumu.

Svētdienā, 23.10.2016
09.15 – 10.15 Vera Ščerbakova prezentēja savu referātu: “Gaia – Mātes-Zemes arhetipa enerģija kā galvenais traumu dziedinošais faktors smilšu spēles terapijā”.International Society for Sandplay Therapy Intensive Training Week 2016. gada augustā

2016.gada 5-11. augustā Apšuciemā norisinājās International Society for Sandplay Therapy Intensive Training Week (ISST ITW)

2016.gada vasarā Latvijā notika Starptautiskās smilšu spēles terapijas biedrības (ISST) valdes sēde. Uz Rīgu bija ieradušies un strādāja ISST valdes locekļi no visas pasaules. ISST valdes sēdes darba nedēļas laikā ISST prezidents Aleksandrs Esterhaizens (Alexander Esterhuyzhen, Honkonga) un ISST valdes locekle Trudija Rankina (Trudy Rankin, ASV) divreiz apciemoja Veras Ščerbakovas praksi, kur abu valstu kolēģi apsprieda LSST un ISST turpmāko sadarbību, kā arī Aleksandrs Esterhaizens sniedz inteviju žurnālam Annas Psihologija (publicēts 2016.gada novembrī), kā arī lasāms mūsu mājas lapā, sadaļā raksti.


Pēc tam, vairāki ISST skolotāji: Aleksandrs Esterhaizens (Honkonga), Trudija Rankina (ASV), Bettija Džeksone (ASV) un Lenora Šteinharde (Israel) sadarbībā ar LSST valdi, Apšuciemā novadīja Intensīvo Darba Nedēļu (ITW). ITW pēc ISST tradīcijas novada valstīs, kurās intensīvi attīstās Smilšu spēles terapijas metode un kurās tiek veikti sagatvošanas darbi ar mērķi stāties Starptautiskajā Smilšu spēles terapijas biedrībā. ITW noslēguma dienā notika atvadu balle, kuras laikā LSST pārstāvji sveica ITW dalībniekus no 14 pasaules valstīm un pasniedza tiem dāvanas.Dr. med. Ulrikes Hinšes (Ulrike Hinsch) seminārs “Aspergera sindroms smilšu spēlē un kā to izprast no dažādiem skatu punktiem” 2016. gada 29. aprīlī Jūrmalas pilsētas muzejā

Semināra kopsavilkumsSeminārs “Smiltis filozofija un kulturoloģija” 2015. gada septembrī

2015. gada 26. septembrī norisnājās Stanislavas Smaginas seminārs “Smiltis filozofija un kulturoloģija” Latvijas Universitātes bibliotēkas telpās O.Kalpaka bulvārīVasaras skolas seminārs 2015.gada 28.augustā. Apzinātības prakses pamati.

Vada Indra Majore Dūšele un Sandis Dūšelis.Seminārs "Smilšu spēles terapijas prakse" 2015. gada maijā

Teātra muzējā 2015. gada 23, maijā norisnājās trešais seminārs ciklā - "Smilšu spēles terapijas prakse". Semināra laikā tiks aplūkotas šādas tēmas:
 • Smilšu spēles terapija darbā ar bērniem, vardarbības upuriem. Gadījuma analīze. (Irina Kaminska)
 • "Dusmu pūķis smilšu spēlē" jeb agresijas atklāšana un transformācija. Gadījumā analīze. (Aira Briede)
 • "Nāves pārvarēšana". Smilšu spēles terapija krīzē. Gadījuma analīze. (Vera Ščerbakova)
Seminārs "Smilšu spēles terapija praksē" 2014. gada novembrī

2014.gada 22.novembrī notika otrais seminārs no cikla: „Smilšu spēles terapija praksē”. Seminārā uzstājās: Guna Čače, Vita Apsīte, Inta Kalniņa.
22.novembra seminārs: „Smilšu spēles terapijas prakse”.
 • Guna Čače "Mātes arhetipa postošais un radošais spēks";
 • Vita Kirilova (Apsīte) "Mātes tēla rekonstrukcija smilšu spēles terapijas procesā";
 • Inta Kalniņa: "Negodīgi! Mani apzog! vai greizsirdība un skaudība."

Stāsts būtu nedaudz par objektu attiecību teorijām, vairāk par Melāniju Kleinu un gadījumi smilšu spēles terapijā manā pieredzē.Vasaras skolas seminārs 2014. gada augustā

2014.gada augustā notika kārtējais Vasaras skolas seminārs. Semināra tēma bija: „Ēna” un tajā ar savām zināšanām dalījās Guna Čače, Guna Berga, Ieva Lass un Alla Šelgunova.Seminārs "Smilšu spēles terapijas prakse" 2014. gada maijā

2014.gada 10.maijā E.Smiļģa muzeja telpās notika pirmais seminārs ciklā: „Smilšu spēles terapijas prakse”. Savus referātus nolasīja Gunta Krūma, Olga Skvorcova un Ilva Dandzberga.

Semināra tēmas:
 • Gunta Krūma „Onkoloģisku pacientu tuvinieku psihoemocionālie stāvokļi ārstēšanas gaitā saistībā ar smilšu spēles terapiju”
 • Olga Skvorcova „Neapjaušamās smilšu spēles šķautnes".
 • Ilva Dandzberga „Noslēpumaina pilsēta”.
Vasaras skola 2013. gada augustā

Vasaras skolas 2013 seminārs par tēmu “Maska” Jūrmalas Pilsētas Muzejā.

 1. „Personas (Maskas) jēdziens analītiskajā psiholoģijā”, Gunas Čačes (Junga analītiskās psihoterapeites, sertificētas Smilšu spēles terapijas lietotājas) priekšlasījums
 2. Gunas Bergas (Junga analītiskās psihoterapeites, Smilšu spēles terapeites) un Līgas Rāviņas (Ģimenes sistēmiskās psihoterapeites, Smilšu spēles terapeites) iespaidi par Starptautiskās Smilšu spēles terapijas biedrības kongresa Venēcijā „Maska: slēpšanās un atklāšanās spēles mainīgajā pasaulē"
 3. „Masku tradīcijas Latvijā”, Ineses Rukas (Junga analītiskās psihoterapeites) priekšlasījums.
 4. „Masku tradīcijas Krievijā” (Alla Šelgunova, mākslas terapeite, Kaliningrāda).
Vasaras skola 2012. gada augustā

LSST trešais Vasaras skolas seminārs notika 2012.gadā augustā, Jūrmalas pilsētas muzeja telpās.
2012. gadā vasaras skolas semināra tēma bija: „Mātes-bērna vienotības pārdzīvojums kā galvenais attīstības priekšnoteikums un traumu dziedinošais faktors smilšu spēles terapijā”. Klausītājiem tika piedāvāti Veras Ščerbakovas, Larisas Eķertes un Olgas Skvorcovas referāti.Tikšanās ar Lindi fon Keizerlinku Baltezerā, 04.08.2012.