LV / EN / RU
Kaķa simbols smilšu spēlē
Kaķis (Felis silvestris catus), arī zināms kā mājas kaķis jeb domesticētais kaķis (lai atšķirtu to no citiem kaķiem) ir mazs, plēsīgs kaķu dzimtas zīdītājs, kurš ir pieradināts vairāk nekā 9500 gadus atpakaļ. Kaķis ir ļoti pieprasīts mājdzīvnieks, jo palīdz cilvēkam cīnīties pret dažādiem kaitēkļiem, piemēram, pret pelēm, čūskām un pat skorpioniem.

Kaķis ir noslēpumains un mīklains un tuvs visam tam, ko cilvēkam nav lemts aptvert. Viņš ir senās Ēģiptes dvēsele, sen zudušo pilsētu Mero un Ofīras leģendu glabātāja. Viņš ir džungļu karaļa radinieks un baismās, sirmās Āfrikas noslēpumu mantinieks. Sfinksa ir viņa māsīca, un viņi runā vienā mēlē, bet kaķis ir senāks par Sfinksu un atceras to, ko Sfinksa jau ir aizmirsusi.

Kaķu dzimtas pārstāvji ir apbrīnojami dzīvnieki. Vēsture glabā neskaitāmas liecības par kaķu noslēpumainību, burvību un saistību ar dieviem. Gadsimtiem ilgi kaķus daudz vairāk par jebkuru citu dzīvnieku saistīja ar visu, kas tuvs maģijai. Iespējams, ka viss sācies ar lauvām... Pārējā informācija – Kaķis
Par kaķi – krievu valodā